Parasztbácsi feljön vidékről, és bemegy egy kupiba. Mondja a madame-nak, hogy hát most mi a menő, mert ő szeretne kipróbálni valami különlegeset.
Madame:
- Hát most a libával való szexelés a menő.
Na beleegyezik a parasztbácsika, és miután végeznek, mondja a madame-nak, hogy tényleg nagyon jó volt.
Két hét múlva megint bent jár a városban. Betér a kupiba. Kérdi a madame-ot, hogy most mi a menő.
- Most a kukkolás a sláger.
Ok, benne van a parasztbácsika. Mikor vége a műsornak mondja egy mellette álló öregnek:
- Te komám, ez tényleg nagyon jó volt.
Mire a másik:
- Áhh, láttad volna múlt héten az öreget a libával...
Az Úr hívatja Mózest, hogy menjen el a parancsolatokért. Mózes elmegy a hegyre, népe már alig várja visszatértét. Mikor visszatér, így szól:
- Van egy jó és egy rossz hírem. Melyikkel kezdjem?
- A jóval - szólnak ők.
- Sikerült lefaragnom 10-re a parancsolatok számát.
- Mi a rossz?
- A "Ne paráználkodj" még mindig benne van.
- Mi Torgyán lemondásának igazi oka?
- Orbán úr elmesélt neki egy Dakota közmondást: "Aki csütörtökön nem mond le, azt pénteken kirúgják!?!"
Két svéd beszélget.
- Mit szólsz az idei nyárhoz?
- Fogalmam sincs, milyen lehetett, épp moziban voltam...
Két pszichiáter beszélget:
- Kolléga úr, a praxisában mi volt a legbonyolultabb eset?
- Egyszer volt egy páciensem, aki nagyon kórosan viselkedett. Egy álomvilágban élt, a fejébe vette, hogy van egy gazdag nagybátyja Brazíliában, aki meghalt és minden vagyonát ráhagyta. Egész nap csak otthon ült, nem járt dolgozni, nem nézett tévét, egyáltalán, semmit sem csinált, csak az ügyvéd levelére várt. Nyolc éven keresztül kezeltem, nagyon lassan gyógyult, állandóan arról beszélt, hogy bármelyik nap megérkezhet a levél, amiben az örökségéről írnak. Gondolja el, kolléga, nyolc hosszú éven át beszélgettem vele, győzködtem, hogy az egészet csak kitalálta. Már majdnem sikerült meggyógyítanom... amikor aztán megjött az a rohadt levél!
Főnök az újonnan felvett munkaerőnek:
- Tudja, mi itt az olyan munkásokat szeretjük, akik kellő felelősséget éreznek a munkájuk iránt!
Erre a munkás:
- Akkor én vagyok a maguk embere! Az előző munkahelyemen bármi történt, mindig én voltam a felelős érte!
Egy forró nyári napon két munkás az út szélén egy mély gödröt ás. Az egyik elégedetlenkedni kezd:
- Te, haver, szerinted miért van az, hogy míg mi itt a tűző napon hajtjuk magunkat, addig a főnök ott az árnyékban üldögélhet?
- Fogalmam sincs. - feleli a másik. - Megyek, megkérdezem tőle.
Odamegy és megkérdezi a főnöktől:
- Mondja, főnök, miért van az, hogy míg mi a hőségben dolgozunk, addig maga meg a hűvösben ülhet?
- Tudod, az az intelligencia miatt van.
- Az meg mi?
- Figyelj, elmagyarázom. Itt van ez a fa, ideteszem a kezem a törzsére. Próbálj ököllel ráütni a kezemre, amilyen erősen csak tudsz!
A munkás lendíti az öklét, a főnök elkapja a kezét, és a melós teljes erővel beleöklöz a fába.
- Na, látod? Ez az intelligencia.
A férfi visszaballag a gödörhöz. Kérdezi a társa:
- Na, mit mondott a főnök?
- Azt, hogy azért ásunk mi itt, mert minden az intelligencián múlik.
- Hát az meg mi?
- Figyelj, megmutatom. - Azzal arca elé tartja az egyik kezét. - Ideteszem a kezem, te meg próbálj jó erősen rácsapni az ásóddal!
Két ügyvéd bemegy egy étterembe, leülnek, kérnek egy pohár vizet, majd kinyitják az aktatáskájukat és elővesznek egy-egy szendvicset. A pincér felháborodva mondja nekik:
- De uraim! Ez egy étterem! Itt nem ehetik a saját szendvicsüket!
A két ügyvéd egymásra néz, megvonják a vállukat, kicserélik egymás közt a szendvicseiket, majd nyugodtan elkezdenek falatozni.
A főrabbi meglátogatja a pápát. Amikor sétálnak a rezidencián, látja a főrabbi, hogy ott egy aranytelefon. Kérdezi is a pápától, hogy mi az?
- Ó, az egyenes vonal magához az Úrhoz!
- Kipróbálhatom?
- Persze!
Telefonál vagy két percet sem, látja, mellette a számláló már tízezer dollárnál jár...
Legközelebb a pápa látogatja meg a főrabbit, hát mit lát ott? Egy aranytelefont. Kérdezi is a főrabbit, hogy mi az?
- Ó, az egyenes vonal magához az Úrhoz!
- Kipróbálhatom?
- Persze!
Telefonál vagy két órát, látja, hogy mellette a számláló mutat vagy tíz centet.
- Te, főrabbi, hogyhogy ilyen olcsón...?
- Na hallod, helyi hívással!?
Vettem egy új számítógépet, amely sokkal gyorsabb, mint a régi. A régivel 30 perc kellett, hogy teljesen elkeseredjem a saját bénaságomon, az újjal elég 5 perc is.